Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Obec v proměnách > Setkání rodáků

Setkání rodáků

V roce 2005 obec Bohuslavice oslavila dvě významné události - slavnostní svěcení obecních symbolů (tj. znaku a praporu obce) a 120 roků od založení hasičského spolku v naší obci. Při této příležitosti proběhlo i setkání rodáků.

Setkání rodákůRozhodnutí o udělení znaku a praporu obce bylo projednáno v Poslanecké sněmovně a následně předáno zástupcům obce v Praze dne 5. února 2004. Autorem znaku a praporu je heraldik Miroslav J. V. Pavlů ze Zlína. Popis symbolů je uveden na jiném místě webových stránek obce.

Slavnost svěcení obecních symbolů, oslava 120 výročí založení hasičského spolku spojená se sjezdem rodáků se konala ve dnech 2.7. - 3.7. 2005.

Oslavy a s nimi spojený kulturní program začaly v sobotu odpoledne setkáním rodáků před Obecním úřadem, po té průvodem obcí a položením věnců k pomníků padlých.

 

Setkání rodákůCelý sobotní program byl věnován dobrovolným hasičům. Proběhly ukázky zásahu hasičských jednotek z Olomouce a Loštic. Hasiči z Pěnčína předvedli historickou požární techniku. Ta byla poté i vystavena u hasičské zbrojnice. Sobotní večer pak k tanci a poslechu hrála "Fofrovanka" z Uničova.

V neděli po hudebním budíčku a následném svěcení obecních symbolů v místním kostele byl připraven bohatý kulturní program. Dopoledne byl připraven zábavný program pro děti a v poledne začalo vystoupením krojované dechové hudby "Věrovanka". Dále v programu vystoupil "Železný Zekon" a mažoretky z Mohelnice. Večerní program uzavřel Vladimír Hron a na úplný závěr vystoupila skupina "Rangers".

Oba dny pak byla v místní základní škole uspořádána kronikářem obce výstava fotografií a dokumentů ze života obce. Taktéž po oba dny vyhrávala v obci dechová hudba "Koničanka".

Finančního přispění sponzorů byla připravena publikace ze života obce, zachycující události jak z historie obce, tak i z její současnost. Oslavy byly taktéž nafilmovány a byla vydána videokazeta. Videokazetu i publikaci je stále možno získat na OÚ v Bohuslavicích.

 

Setkání rodáků

Setkání rodáků

Setkání rodáků