Obec Bohuslavice minimapa
Drobečková navigace

Úvod > Dům pokojného stáří

Dům pokojného stáří Bohuslavice

Charita Konice, DPS Bohuslavice E9, 798 56 Bohuslavice
e-mail: charita.konice@volny.cz
internet: http://www.clavis.cz/charitak
tel.: 582 383 505
bankovní spojení: KB Prostějov
č. ú.: 706842701 /0l00

Původně administrativní budova, kterou Charita Konice získala od zlínské firmy STINEX jako dar, byla postupně přestavěna na charitní domov pro 35 klientů s celodenní péčí. Dům byl slavnostně otevřen v roce 1998 a od této doby se systematicky pracuje na zdokonalení interiéru a přilehlé zahrady (instalace výtahu, signalizační zařízení, bezbariérový přístup, chodníky, technické zázemí).

Tým charitního personálu zajišťuje starým a nemocným klientům komplexní celodenní péči zdravotní, sociální, duševní a duchovní. Vedle systematické péče o klienty umožňuje obyvatelům Konicka respitní péči (překlenutí období dovolených a krizových situací rodin pečujících o staré a nemocné rodinné příslušníky) a pro onkologicky nemocné péči hospicovou.

Charitní domov umožňuje péči o 45 klientů (údaj z r.2013), jež žijí v dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích se sociálním příslušenstvím.

V duchu charitní koncepce a blíženecké lásky vytváří charitní personál atmosféru domova, lidské blízkosti a důvěry. Mobilizuje obyvatele k aktivitě a účasti na dění a životě domu. V rámci rehabilitačních aktivit spolupracují obyvatelé domu při práci na zahradě, v dílně, domácích pracích, výzdobě objektu. Součástí aktivizačního programu je i společná četba, zpěv, naučné přednášky, besedy, slavení svátků, cvičení, poutní zájezdy. Výrazným přínosem pro dům pokojného stáří je i přítomnost studentů VOŠ Caritas z Olomouce, kteří navozují atmosféru radosti a mládí, sdílení a vzájemné komunikace. Katolicky orientovaným obyvatelům domu je k dispozici kaple zasvěcená Povýšení sv. Kříže (autorem je P. Blažek) s pravidelnou liturgií během roku.

Dům pokojného stáří Bohuslavice

 

Adresa :
Obec Bohuslavice
Bohuslavice č.p.25
798 56 Bohuslavice

Kontakt :
tel.: 582 383 025
Fax: 582 383 025

E-mail:
ou@obec-bohuslavice.cz
ou-bohuslavice@volny.cz

22. 9. Darina

Zítra: Berta

Požární bezpečnost komínů a spotřebičů paliv

Novelizace Nařízení vlády č. 91/2010 Sb., o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv, které nabývá účinnosti 1. 1. 2011. Nařízení je závazné jak pro fyzické osoby, tak pro podnikající fyzické osoby a právnické osoby, tedy pro všechny. Pozor jedná se tedy i o komíny a kouřovody v soukromých provozovnách, obytných domech, hospodářských budovách, chatách, chalupách, atd.

letak_kominy.pdf
komin[1].jpg

http://www.czechpoint.cz/web/

Evropská databanka

http://www.poptavka.net

Návštěvnost stránek

138306