Úvod > Aktuality > Vandalismus v obci

Datum konání:
25.12.2013

Vážení spoluobčané,

Vánoce vnímá většina z nás jako svátky klidu, míru a hlavně vzájemné lásky. Dárky a blahopřání mají být jejich znamením. I malý dárek nebo jen laskavé slovo může mít větší hodnotu než drahý dar. Bohužel, jsou zde i tací, kteří nechápou skutečnou podstatu těchto dní, ani šanci, kterou dostávají a obdarovávají své okolí vskutku originálním způsobem. Jejich projevem „náklonnosti“ k nám všem bylo dnes v noci poničení osvětlení vánočních stromů na návsi i před kostelem. Jako suvenýr si ještě pobral(li) žárovičky z osvětlení. Cestou domů pak ještě poničil(li) odpadkový koš před školou a rozbité žárovičky lemovaly cestu až před butik.

Mimo finanční škody tak byla znehodnocena několikahodinová práce všech, kteří se na výzdobě stromů podíleli.

Po překonání prvotního rozhořčení nad takovým chováním, nám  musí být těchto vandalů spíše líto.

Jan Jančí